هر سوالی دارید، اینجا را کلیک کنید
تاریخ :
شنبه - ۱۲ اسفند - ۱۴۰۲
ساعت :
ساعت پاسخگویی
شبانه روزی
موبایل
09126301076

02156542366

02156542377

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

در چهار ماهه ابتدایی سال جاری بالغ بر 183 میلیون تن کالا از طریق جاده‎های کشور جابجا شدکه این میزان کالای جابه جا شده نسبت به مدت مشابه سال گذشته 12درصد افزایش داشته است.

به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ، مهرداد حمداللهی مدیر کل دفتر حمل و نقل کالای این سازمان با اعلام این خبر افزود: میزان حمل کالای اساسی از بنادر مهم کشور در چهار ماهه اول سال جاری بالغ بر 6.5 میلیون تن بوده است.

وی اظهارداشت:در ارتباط با محمولات ساختمانی و معدنی، با توجه به ظرفیت‌های قانونی پیش بینی شده در قانون بودجه سال 1402 و الزام صاحبان معادن به حمل کالا از مبداء معادن با سند حمل (بارنامه) و پیگیری‌های به عمل آمده و ظرفیتهای ایجاد شده برای صدور بارنامه این محمولات ، رشد چشمگیری در جابه جایی این بخش صورت گرفته، به طوری که میزان 60.3 میلیون تن محمولات ساختمانی و معدنی در چهار ماهه اول سال 1402 جابه جا شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 16.3درصد رشد داشته است.

حمداللهی خاطرنشان کرد: پس از ابلاغ شرایط جدید تاسیس و بهره برداری از شرکت‌های حمل و نقل کالا در خرداد ماه سال جاری، تعداد 345 دستگاه ناوگان ملکی با میانگین عمر 9 سال به نام شرکت‌های حمل و نقل کالا به بخش، اضافه شده است.
وی افزود: در حال حاضر تعداد 411 هزار دستگاه ناوگان باری دارای مجوز با میانگین عمر 19.5 سال مشغول خدمت رسانی در بخش حمل و نقل جاده‌ای کالا هستند.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

براساس بخشنامه جدید ابلاغی از سوی بانک مرکزی به بانک‌ها، مجموع حساب‌های مجاز مشتریان بانک‌ها و تعداد کارت‌هایی که هر مشتری در یک بانک می‌تواند داشته باشد، تعیین شده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بانک مرکزی با صدور بخشنامه‌ای خطاب به نظام بانکی، دستورالعمل ناظر بر الزامات افتتاح و نگهداری حساب‌های سپرده ریالی و صدور کارت‌های پرداخت در مؤسسات اعتباری را ابلاغ کرد.

بانک مرکزی در بخشنامه ابلاغی تأکید کرده است که در زمان حاضر چالش‌های مهمی در زمینه افتتاح و نگهداری حساب‌های سپرده بانکی و کارتهای پرداخت وجود دارد که از جمله آنها می‌توان به عدم الزام به آگاهی اصیل از افتتاح حساب سپرده و بهره‌برداری از آن توسط وکیل، عدم الزام در به‌کارگیری رو‌ش‌هایی نظیر ارسال پیامک و دریافت شناسه تأیید هویت هنگام افتتاح حساب سپرده و نیز هنگام ارائه خدمات مرتبط با حساب سپرده به اشخاص با ریسک بالا، تورم تعداد حساب‌های سپرده بانکی و کارت‌های پرداخت به‌دلایل متعدد همچون به‌دلیل منوط کردن ارائه همه خدمات بانکی به افتتاح حساب سپرده و برخی سوءاستفاده‌ها از حساب‌های سپرده مشترک اشاره نمود.

در دستورالعمل تلاش شده است برای رفع مشکلات و چالش‌های شناسایی‌شده در این رابطه تدبیر مقتضی اتخاذ گردد که اهم آنها عبارت است از:

  1. ممنوعیت الزام مشتری به افتتاح حساب سپرده جدید جز در مواردی که ارائه خدمات و عملیات بانکی از قبیل اعطای تسهیلات صدور دسته‌چک، صدور کارت پرداخت، صدور انواع چکهای بانکی و چکهای بین‌بانکی پرداخت چک و نقل و انتقالات الکترونیکی وجوه که ارائه آنها به مشتری توسط مؤسسه اعتباری بدون افتتاح و نگهداری حساب سپرده برای وی نزد همان مؤسسه اعتباری میسر نمی‌باشد.
  2. ضابطه‌مند نمودن و تبیین احکام ناظر بر حسابهای سپرده مشترک از جمله در زمینه ورود و خروج شرکا؛
  3. تبیین حدود و ضوابط افتتاح حساب سپرده به‌صورت وکالتی؛
  4. ممنوعیت افتتاح حساب سپرده گروهی توسط اشخاص حقوقی؛
  5. محدودیت تعداد حساب سپرده در سطح شبکه بانکی به‌نحوی که افتتاح و نگهداری بیش از 30 حساب سپرده ریالی مشتمل بر حسابهای سپرده قرض‌الحسنه، پس‌انداز، سپرده قرض‌الحسنه جاری و سپرده سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت عادی به‌صورت انفرادی یا مشترک در تمامی مؤسسات اعتباری برای هر مشتری ممنوع است.
  6. محدودیت تعداد کارتهای پرداخت به‌نحوی که هر یک از مؤسسات اعتباری صرفاً مجاز به اختصاص یک کارت پرداخت به هر حساب سپرده مشتری می‌باشد.
  7. تبیین فرآیند بستن و غیرفعال نمودن حسابهای سپرده مازاد و کارتهای پرداخت مازاد؛
  8. ممنوعیت تراکنش حسابهای سپرده ثبت‌نشده در سامانه سیاح؛
  9. ممنوعیت تراکنش کارتهای پرداخت ثبت‌نشده در سامانه مانا.

 

 

 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

بر اساس اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اسامی فروشگاههای متصل به طرح کالابرگ در سامانهای اعلام شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، بر اساس تکلیف بند «ی» تبصره 14 قانون بودجه 1402 دولت مکلف است، طرح کالابرگ الکترونیکی برای دسترسی خانوارها به کالاهای اساسی را اجرا کند که این طرح از زمستان سال 1401 ابتدا در سه استان به صورت آزمایشی شروع شد و در اسفند سال گذشته به صورت سراسری اجرا شد البته از همان ابتدا مسؤولان مربوطه اعلام کردند طرح کالابرگ به جای دریافت یارانه معیشتی ماهانه کاملاً اختیاری است و هیچ اجباری برای آن وجود ندارد.

به گفته کارشناسان با توجه به اینکه امتیاز خاصی در طرح کالابرگ نسبت به یارانه نقدی وجود ندارد و فقط اعتبار خرید 11 قلم کالای مشمول کالابرگ از یک ماه زودتر در حساب سرپرست خانوار واریز میشود بنابراین خانوارها میتوانند با اعتبار واریز شده به مدت یک ماه زودتر از کالاهای منتخب و فروشگاههای متصل به طرح کالابرگ خریداری کنند.

در این زمینه طبق اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی امکان خرید از فروشگاههای مجاز که نشانی آنها از طریق مراجعه به سامانه «شما» شبکه ملی اعتبار به نشانی https://shoma.sfara.ir/ یا از طریق برنامه کاربردی «شما» قابل مشاهده است.

 

 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

امروز در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم ۲ میلیون و ۳۴۵ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۲۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، هم‌اکنون در بازار آزاد، قیمت طلای 18عیار هر گرم 2 میلیون و 345 هزار تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم 25 میلیون و 500 هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید نیز 28 میلیون و 500 هزار تومان است.

در بازار سبزه‌میدان، قیمت نیم‌سکه بهار آزادی 15 میلیون و 500 هزار تومان، ربع سکه بهار آزادی 10 میلیون و 500 هزار تومان و سکه یک‌گرمی 6 میلیون و 300 هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

هر مثقال طلا در بازار داخلی، 10 میلیون و 161 هزار تومان ارزش‌گذاری شده است؛ ضمن اینکه قیمت هر انس طلا در بازارهای جهانی 1962 دلار است.

بر اساس معاملات بازار مبادله ارز و طلای ایران، قیمت هر اسکناس دلار امروز (شنبه 20 خرداد ماه) با کاهش نسبت به روز کاری قبل معادل 42 هزار و 82 تومان و قیمت حواله دلار 38 هزار و 256 تومان اعلام شد.

در تابلوی معاملاتی مرکز مبادلات ارزی در روز جاری، نرخ اسکناس یورو با کاهش نسبت به روز کاری قبل معادل 45 هزار و 234 تومان، و نرخ حواله یورو 41 هزار و 122 تومان اعلام شده است.

همچنین در مرکز مبادله ارز و طلا، نرخ اسکناس درهم نیز 11 هزار و 458 تومان و نرخ حواله درهم نیز 10 هزار و 417 تومان اعلام شده است.

 

تمامی حقوق این سایت برای شرکت حمل و نقل اتو شهپر تهران محفوظ است. طراحی و اجرا شده توسط سجاد برزگر

Search