در چهار ماهه ابتدایی سال جاری بالغ بر 183 میلیون تن کالا از طریق جاده‎های کشور جابجا شدکه این میزان کالای جابه جا شده نسبت به مدت مشابه سال گذشته 12درصد افزایش داشته است.

به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ، مهرداد حمداللهی مدیر کل دفتر حمل و نقل کالای این سازمان با اعلام این خبر افزود: میزان حمل کالای اساسی از بنادر مهم کشور در چهار ماهه اول سال جاری بالغ بر 6.5 میلیون تن بوده است.

وی اظهارداشت:در ارتباط با محمولات ساختمانی و معدنی، با توجه به ظرفیت‌های قانونی پیش بینی شده در قانون بودجه سال 1402 و الزام صاحبان معادن به حمل کالا از مبداء معادن با سند حمل (بارنامه) و پیگیری‌های به عمل آمده و ظرفیتهای ایجاد شده برای صدور بارنامه این محمولات ، رشد چشمگیری در جابه جایی این بخش صورت گرفته، به طوری که میزان 60.3 میلیون تن محمولات ساختمانی و معدنی در چهار ماهه اول سال 1402 جابه جا شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 16.3درصد رشد داشته است.

حمداللهی خاطرنشان کرد: پس از ابلاغ شرایط جدید تاسیس و بهره برداری از شرکت‌های حمل و نقل کالا در خرداد ماه سال جاری، تعداد 345 دستگاه ناوگان ملکی با میانگین عمر 9 سال به نام شرکت‌های حمل و نقل کالا به بخش، اضافه شده است.
وی افزود: در حال حاضر تعداد 411 هزار دستگاه ناوگان باری دارای مجوز با میانگین عمر 19.5 سال مشغول خدمت رسانی در بخش حمل و نقل جاده‌ای کالا هستند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *